Poradnik

15-07-2021 14:52

Czym jest i jakie ma prawa pojazd uprzywilejowany

Pogotowie, straż pożarna i oczywiście policja. To najczęstsze odpowiedzi na pytanie, czym jest pojazd uprzywilejowany. Samochodów uprzywilejowanych jest jednak znacznie więcej, dlatego warto wiedzieć, jakie mają prawa ich kierowcy.

Czytaj więcej
28-06-2021 09:58

Światła przeciwmgielne - kiedy je stosować?

Czy można je włączyć w trakcie deszczu? Czy za ich brak w terenie zabudowanym można dostać mandat? Światła przeciwmgielne nie należą do najczęściej używanych w samochodzie i z pewnością właśnie dlatego stosunkowo niewielu kierowców wie, kiedy je stosować.

Czytaj więcej
11-05-2021 11:18

Autostrady i drogi szybkiego ruchu w Polsce – jaka jest minimalna prędkość (i nie tylko)?

W Polsce sukcesywnie przybywa zarówno autostrad, jak i dróg ekspresowych. Poruszanie się po nich to nie tylko bezproblemowa, a przede wszystkim szybka podróż, lecz także konieczność dostosowania się do odpowiednich przepisów.

Czytaj więcej
13-04-2021 10:54

Dlaczego szyby w samochodzie parują od wewnątrz?

Mglista poświata na szybie pojawia się przed oczami kierowcy, gdy jest dżdżyście, chłodno, mroźnie…Czasami, by się jej pozbyć, wystarczy włączyć wentylator lub otworzyć szybę, innym razem trzeba będzie przetrzeć szklaną powierzchnię.

Czytaj więcej
07-03-2021 10:17

Stłuczka – co robić? Miniporadnik

Stłuczka, czyli kolizja drogowa, wiąże się nie tylko z niesamowitym stresem, ale i koniecznością wykonania szeregu działań, podejmowanych często w niemałych emocjach. Jak uniknąć więc błędów w postępowaniu, a także uchronić się przed potencjalnie kosztownymi decyzjami? Oto garść najważniejszych info...

Czytaj więcej