Samochody klasy SUV marki SEAT - nowoczesność i bezpieczeństwo na każdej drodze

27-03-2020 10:41

W dzisiejszych czasach, żadna droga nie powinna stanowić wyzwania dla kierowcy. Z tego też powodu, eksperci SEAT opracowali trzy serie pojazdów, umożliwiających nam zarówno poruszanie się po mieście, jak i plenerowe wyjazdy. Bez względu na to, gdzie zamierzamy dojechać, nowoczesne SUV-y SEAT zadbają o to, aby podróż przebiegła komfortowo i bezpiecznie.

Komu dedykowany jest każdy z modeli? Dlaczego warto jest się z nimi zapoznać? Odpowiedzi na te pytania udzielimy na łamach niniejszego artykułu. 

SEAT Ateca – dynamika i nowoczesność dla całej rodziny 

SEAT Ateca był pierwszym SUV-em, który opuścił fabryki firmy w 2016 roku. Samochód szybko podbił serca entuzjastów pozamiejskiej jazdy, bo już od swojego debiutu na targach w Genewie. Obecnie jest to najchętniej wybierany SUV rodzinny, jak wykazują rankingi z Wielkiej Brytanii z 2018 roku. 

Samochód ten odznacza się charakterystycznym, dynamicznym designem, zapewnionym przez ostre wykończenia bryły karoserii. Jest to pojazd pojemny, zwrotny oraz wyposażony w potężny napęd na cztery koła. Podczas projektowania Ateci designerzy skupili się na tym, aby samochód był w stanie ułatwić codzienną rutynę swojego właściciela. Znajdziemy tu zatem nowoczesne rozwiązania, takie jak asystent parkowania, bezkluczykowy dostęp lub ładowarkę bezprzewodową. Nad bezpieczeństwem naszym i innych użytkowników drogi czuwa z kolei zaawansowany system Front Assist, ostrzegający przed nadmiernym zbliżeniem się do samochodu jadącego przed nami. Po przekroczeniu niebezpiecznej odległości samochód sam przyhamuje, zapobiegając wypadkowi. 

SEAT Arona – stylowy crossover na każdą okazję 

Z myślą o odważnych kierowcach, którzy nie boją się się wielkiej mocy drzemiącej w niewielkiej formie, SEAT opracował serię Arona. Crossovery te są mniejsze od pozostałych SUV-ów tej marki, zachowują jednak ich charakterystyczny styl oraz moc silnika. Arona pojawiła się na rynku w listopadzie 2017 roku i niemal natychmiastowo zdobyła wyróżnienia dla najlepszego małego SUV-a. 

Dzięki swoim niewielkim wymiarom Arona jest w stanie bez problemu pokonywać nie tylko kręte i trudne drogi położone z dala od wielkich aglomeracji, ale także ciasne, miejskie ulice. Znajdziemy tu także wszystkie technologie, niezbędne do komfortowej, bezpiecznej jazdy. Dzięki bezprzewodowej ładowarce oraz systemowi Full Link pojazd może zostać sparowany z naszym smartfonem. Kierowca jest wówczas w stanie włączyć odtwarzanie muzyki lub nawigację GPS, posługując się komendami głosowymi, nie odrywając wzroku od trasy. Arona oferuje nam także inne rozwiązania, takie jak czujnik deszczu, kamera cofania lub asystent parkowania. 

SEAT Tarraco – najnowszy, największy, najlepszy 

SEAT Tarraco to najnowszy SUV, który jest swoistym podsumowaniem dotychczasowych dokonań marki. Samochód zadebiutował na paryskich targach w 2018 roku, zaś rok później pierwsze jego egzemplarze trafiły także do Polski. Już na sam początek w oczy rzuca się ogromna pojemność najmłodszego SUV-a SEAT. Samochód jest w stanie pomieścić do siedmiu osób, zaś w przypadku, gdy potrzebne jest nam więcej miejsca w bagażniku, siedzenia można przesunąć. Wówczas pojemność bagażnika sięga nawet 1920 L. Jednocześnie jest to samochód równie bezpieczny co wyżej wymienione modele. Przed stłuczką ochroni nas asystent pasa ruchu wraz z systemem Front Assist. A gdy już dojdzie do najgorszego, nowoczesny system Ecall wezwie pomoc automatycznie. Tarraco jest jednocześnie samochodem bardzo komfortowym. Oprócz wygodnego, wirtualnego kokpitu i bezprzewodowej ładowarki, podróż w chłodne dni uprzyjemnią nam także siedzenia podgrzewane zarówno z przodu, jak i z tyłu. 

Zapraszamy do salonów SEAT! 

Nowe SUV-y SEAT to nie tylko moc pozwalająca na pokonanie każdej trasy. To także bezpieczeństwo i wygoda, zapewnione nam i naszym bliskim. Bez względu na to, czy poszukujesz samochodu mniejszego, rodzinnego lub przystosowanego do długich wyjazdów w góry, oferta SEAT umożliwi Ci znalezienie idealnego rozwiązania!