Auto na kredyt? Także w salonie

27-03-2020 11:05

Wielu osobom marzy się nowe auto - czyli salonowy pojazd z zerowym przebiegiem. Dla niektórych przeszkodą w zakupie takiego samochodu może być niewystarczająca ilość pieniędzy. To jednak tylko pozorny kłopot, ponieważ w salonach różnych producentów można skorzystać z oferty finansowania. I nie chodzi tylko o leasing dla firm, ale również o propozycję dla klientów indywidualnych. Dzięki niej można cieszyć się nowym autem, spłacając comiesięczną ratę.

Różne opcje finansowania samochodu

Możliwości kredytowania nowego auta z salonu jest sporo. Jedne zakładają wpłatę własną plus raty, w innych można zacząć korzystać z samochodu bez żadnego wkładu, a nawet bez prowizji. Opcji do wyboru jest naprawdę sporo, warto je skonfigurować na przykład na stronach internetowych dealerów. Taką możliwość daje choćby Seat, a nowym pojazdem można wyjechać między innymi z salonu Biacomex. Oczywiście to, na jaki konkretnie model zdecyduje się klient, zależy od jego potrzeb, preferencji, poczucia estetyki oraz – o tym nie można zapominać – zdolności finansowych. Zanim podpisze się wszelkie dokumenty, trzeba bowiem spełnić określone warunki i dopiero po otrzymaniu decyzji kredytowej ma się prawo załatwić wszystkie formalności.

Na koniec umowy zostawiasz auto albo wymieniasz na nowe

Radość z nowego samochodu to jedno, ale wcale nie oznacza to, że trzeba się przyzwyczajać do swojego modelu na długie lata. Wielu dealerów oferuje bowiem możliwość wymiany auta. Jak to wygląda? Po tym, jak minie okres kredytowania danego samochodu, można go zwrócić do salonu, jednak nie trzeba wracać do domu pieszo. Interesującą opcją jest bowiem wymiana pojazdu na nowy, z nową umową i kolejnymi ratami. Oczywiście warto pamiętać, że w tym przypadku spłaca się tylko wartość samochodu w czasie, kiedy się go użytkuje. W przypadku klasycznego kredytu natomiast po spłaceniu wszystkich rat kierowca staje się właścicielem auta. Nie oznacza to, że w tym pierwszym przypadku nie ma możliwości pozostawienia pojazdu. Wspomniany Seat daje taką możliwość. Co więcej, jest to na tyle elastyczna opcja, że jest okazja wybrać albo spłatę jednorazową, albo ratalną.

Dodatkowe ubezpieczenie wliczone w ratę

Zakup auta wiąże się z wieloma dodatkowymi obowiązkami. Część z nich można wypełnić jeszcze w salonie. Oferta finansowania samochodu bardzo często łączy się z opcją wykupienia ubezpieczenia komunikacyjnego. To szalenie komfortowa możliwość, ponieważ tę istotną kwestię praktycznie od razu ma się załatwioną i to bardzo często na preferencyjnych warunkach. Co więcej, niejednokrotnie dodatkową ofertą jest ubezpieczenie na życie. Szansę na wykupienie ma się między innymi w salonie Seata, kupując auto na przykład w Biacomex.

A może auto w leasingu?

Warto pamiętać, że zakup samochodu można sfinansować także w formie leasingu, decydując się na nowy wóz dla firmy. Wówczas zasady są podobne, z tym że na koniec okresu trwania umowy zazwyczaj nie ma opcji spłaty na raty. Można wtedy albo zwrócić auto do salonu, ewentualnie decydując się na nowy model, albo wykupić pojazd na własność. W tym przypadku na początku także obowiązuje rata miesięczna oraz opłata wstępna. To świetna możliwość dla każdej firmy, zwłaszcza dla tej, w której samochodu używa się bardzo często lub w określonym momencie brakuje funduszy na zakup pojazdu za gotówkę.