CUPRA zapowiada ofensywę w Europie

15-04-2019 14:23

Po pierwszym roku jako niezależna marka CUPRA może pochwalić się kadrą 70 wykwalifikowanych pracowników, co oznacza poszerzenie zespołu o 50% względem początku działalności. Marce przewodzą Luca de Meo, Prezes SEAT-a stojący na czele Zarządu oraz Wayne Griffiths na stanowisku Dyrektora Generalnego. – W 2019 roku chcemy jeszcze wyraźniej zaznaczyć naszą obecność w Europie dzięki modelom CUPRA Ateca i CUPRA Leon.
W najbliższej perspektywie czasowej kluczowymi rynkami pozostaną dla nas Niemcy, Hiszpania i Wielka Brytania, ale widzimy potencjał na wzrost we Francji, Szwajcarii i Austrii.  Rozszerzamy naszą działalność również o strategiczne rynki pozaeuropejskie – w północnej Afryce i Ameryce Łacińskiej – informuje Griffiths.

Na dobrej drodze

Wyniki marki w 2018 roku przerosły najśmielsze oczekiwania. Sprzedaż osiągnęła poziom 14 400 pojazdów, czyli o 40% więcej niż rok wcześniej. Początek 2019 roku potwierdza niesamowity trend wzrostowy. Jedynie w ciągu dwóch pierwszych miesięcy sprzedano 3 600 samochodów, co oznacza wzrost o 101,4% w porównaniu do analogicznego okresu rok wcześniej. Do trzycyfrowego wyniku przyczyniła się m.in. premiera pierwszego opracowanego specjalnie dla marki modelu Formentor. Samochód koncepcyjny, stworzony jako manifest wartości CUPRA, trafi do salonów w 2020 roku.

Unikalne doświadczenie

Aby zrealizować swoje ambitne cele sprzedażowe, młoda marka intensywnie rozwija sieć dystrybucji. Dysponuje już dedykowanymi przestrzeniami w 210 salonach sprzedaży SEAT-a na całym świecie, a ich liczba jeszcze wzrośnie do końca roku. Specjalnie zaprojektowane tzw. CUPRA Cornery odzwierciedlają stylistykę i wartości marki. Równolegle CUPRA planuje otworzyć własne salony w najbardziej rozpoznawalnych lokalizacjach na całym świecie. Klienci uzyskają w nich dostęp do unikalnych części i akcesoriów przeznaczonych dla poszczególnych modeli. Dopełnieniem doświadczenia marki będą ekskluzywne kolekcje i serie dodatków oraz możliwość udziału w specjalnych wydarzeniach, nad którymi będzie czuwać ponad 240 CUPRA Masterów.

Podczas tegorocznego Międzynarodowego Salonu Samochodowego w Genewie, poza samochodem koncepcyjnym Formentor, CUPRA zaprezentowała również model Ateca Special Edition, łączący sportowe osiągi z wyrafinowanym wykończeniem. Do 2020 roku marka planuje zaprezentować cztery nowe modele, które pozwolą na podwojenie sprzedaży w ciągu najbliższych czterech–pięciu lat.

 

CUPRA to elitarna marka dla wyjątkowych ludzi. Zaprojektowana, by urzec tych, którzy poszukują takich wartości, jak wyjątkowość, wyrafinowanie i sportowe osiągi. Nadszedł czas, aby miłośnicy motoryzacji odkryli nowy wymiar aut, które spełnią ich oczekiwania. Wraz z wprowadzeniem na rynek nowych modeli, CUPRA będzie dbała o sportowego ducha i wyścigowe tradycje, startując w serii TCR. CUPRA zyskuje własną tożsamość i jest gotowa, by podbić serca nowej grupy entuzjastów, korzystając z sieci ponad 280 specjalnie wybranych dealerów SEAT-a w całej Europie.