CUPRA wspiera dwa zespoły podczas WTCR 2019

09-04-2019 07:31

Tegoroczny sezon międzynarodowych wyścigów w klasie samochodów turystycznych będzie najbardziej widowiskowy ze wszystkich, które się dotychczas odbyły. Na liście startowej #WTCR2019SUPERGRID pojawiło się 26 wyjątkowych pojazdów, a w zespołach, obok doświadczonych zawodników, wystąpią młodzi kierowcy. CUPRA doskonale wpisuje się w ducha tegorocznych zawodów – łączy tradycję i osiągnięcia SEAT Sport z nowoczesnością i pionierskimi technologiami wypracowanymi przez młodą markę CUPRA.

Obiecujący duet

Po licznych  zwycięstwach w serii wyścigów STCC ‒ TCR Scandinavia – zespół PWR by CUPRA Racing chce teraz powalczyć w najbardziej prestiżowych zawodach dla samochodów turystycznych. Szwedzka ekipa będzie reprezentowana przez współzałożyciela teamu ‒ Daniela Häglofa i 22-letniego Hiszpana ‒ Mikela Azconę. Ten pierwszy to weteran wyścigów, który ma na swoim koncie wiele sukcesów, w tym trzecie miejsce w STCC ‒ TCR Scandinavia w 2018 roku. Mikel Azcon mimo młodego wieku wpisał się już do historii wyścigów samochodów turystycznych, kończąc w ostatnich trzech latach wszystkie swoje występy na podium. Będzie to debiut szwedzkiego zespołu na arenie międzynarodowej i okaże się, czy połączenie umiejętności Szweda z młodym duchem Azcony przeniesie międzynarodowy sukces.

Zwycięska formuła

Kombinacja doświadczenia z młodzieńczą werwą to również strategia zespołu Comtoyou-DHL by CUPRA Racing. Uczestnicy WTCR będą świadkami wyczekiwanego przez wszystkich powrotu Toma Coronela – kierowcy, który ma na koncie najwięcej występów w mistrzostwach. Ten 46-latek dopiero co zakończył udział w Rajdzie Dakar, a teraz dołącza do belgijskiego teamu, który tworzy razem z Aurélienem Panisem. Francuz jest synem zwycięzcy Grand Prix Formuły 1 w Monako w 1996 roku – Oliviera Panisa i już po raz drugi wystąpi na WTCR, tym razem za kierownicą CUPRY TCR. Zawodnik podjął decyzję o starcie po obserwacji świetnych wyników kierowców CUPRY w poprzednim sezonie: − W zeszłym roku widzieliśmy, że samochody CUPRY są naprawdę szybkie na każdym torze. Czuję się bardzo pewnie i naprawdę cieszę się z tej współpracy – powiedział Panis.

Świeże spojrzenie

Oba zespoły mają przed sobą dziesięć weekendów wyścigowych, podczas których kierowcy będą mogli zaprezentować swoje zdolności i możliwości samochodów. Inauguracja serii WTCR odbędzie się w Maroku na początku kwietnia. Kalendarz na rok 2019 obejmuje również rundy na Węgrzech, Słowacji, w Holandii, Niemczech, Portugalii, Chinach, Japonii i Makau. Na zakończenie sezonu zaplanowano super finał w Malezji.

Ponadto, CUPRA w tym sezonie weźmie udział w ponad 160 wyścigach krajowych i międzynarodowych serii. Marka wdraża strategię wyścigową, w ramach której będzie rozwijać nową linię silników spalinowych i jednocześnie przygotowywać się do walki w mistrzostwach samochodów elektrycznych. – Obecnie pracujemy nad nowym CUPRA TCR, który ma być gotowy w 2020 roku, ale w średniej i długiej perspektywie to napęd elektryczny jest naszym priorytetem. Z modelem CUPRA e-Racer, pierwszym w 100% elektrycznym samochodem turystycznym, kreujemy przyszłość świata wyścigów – powiedział Jaime Puig, Dyrektor i szef CUPRA Racing.

CUPRA dysponuje obecnie dwoma modelami wyścigowymi przygotowanymi z myślą o walce w tegorocznych i przyszłych mistrzostwach. Model Leon CUPRA TCR o mocy 350 KM i maksymalnej prędkości 267 km/h zapewnia kierowcom prawdziwą potęgę na asfalcie. Z kolei CUPRA e-Racer ‒ pierwszy na świecie w 100% elektryczny samochód turystyczny – wyposażony jest w silniki dostarczające stałej mocy 300 kW oraz maksymalnej 500 kW (680 KM). E-Racer osiąga prędkość maksymalną 270 km/h, przyspiesza od 0 do 100 km/h w zaledwie 3,2 sekundy, a od 0 do 200 km/h, w niespełna 8,2 sekundy.

 

CUPRA to elitarna marka dla wyjątkowych ludzi. Zaprojektowana, by urzec tych, którzy poszukują takich wartości, jak: wyjątkowość, wyrafinowanie i sportowe osiągi. Nadszedł czas, aby miłośnicy motoryzacji odkryli nowy wymiar aut, które spełnią ich oczekiwania. Wraz z wprowadzeniem na rynek nowych modeli, CUPRA będzie dbała o sportowego ducha i wyścigowe tradycje, startując w serii TCR. CUPRA zyskuje własną tożsamość i jest gotowa, by podbić serca nowej grupy entuzjastów, korzystając z sieci ponad 280 specjalnie wybranych dealerów SEAT-a w całej Europie.