Arona zdobywa nagrodę Red Dot Award 2018 za design

22-05-2018 11:18

Nowy SEAT Arona wyróżnia się w szczególności kompaktowymi wymiarami, dynamiką prowadzenia – zarówno podczas jazdy po mieście, jak i na autostradach, niezwykłym poziomem bezpieczeństwa, dostępem rozwiązań technologicznych oraz wyższym komfortem. A wszystko to widać już na pierwszy rzut oka, dzięki niezwykłemu designowi crossovera.

Jesteśmy bardzo zadowoleni z tego, że SEAT Arona otrzymał jedną z najbardziej prestiżowych nagród za design. Chcieliśmy nadać temu modelowi wyraźny charakter miejskiego crossovera – mówi Dyrektor ds. designu marki SEAT, Alejandro Mesonero-Romanos. – SEAT Arona to przykład designu zapowiadającego przygodę – dodaje.

W Aronie łatwo dostrzec język designu SEAT-a. Jego wyrazisty charakter podkreśla choćby dająca efekt trójwymiarowości osłona chłodnicy wraz z reflektorami w technologii LED, które generują snop światła o temperaturze dziennej, zapewniając znakomitą widoczność po zmroku.

Solidny przód crossovera Arony przypomina strukturą model Ateca. Sprawia wrażenie trójwymiarowości, wyrazistej, ale nie agresywnej. Tablica rejestracyjna na klapie bagażnika wizualnie podwyższa samochód i wzmacnia konstrukcję zderzaka. Zarówno dach, jak i relingi dachowe nawiązują swoimi detalami do estetyki pojazdów terenowych. Są to elementy wspólne dla wielu nowych modeli SEAT-a, tworzą nowy język designu tej firmy. Arona ma jednak bez wątpienia swoją odrębną osobowość. Wyraźnie widać to w jej wnętrzu, które wyróżnia się przestronnością i przywiązaniem do detali, podkreślającym wysoką jakość wykonania.

Koncepcja Wysokiej Konsoli istotnie podkreśla jej znaczenie, co ma wpływ na bezpieczeństwo i ergonomię. Wszystkie wskaźniki zlokalizowano w taki sposób, aby kierowca nie musiał odrywać wzroku od drogi, kiedy chce na nie spojrzeć. Szczególną uwagę poświęcono fotelowi kierowcy. Wszystkie przełączniki skierowane są w jego stronę. Wszystkie są w zasięgu ręki, co ułatwia korzystanie z nich i wpływa na wzrost bezpieczeństwa. Fotele pasażerów również są wygodniejsze, zapewniają stabilniejsze oparcie i większe poczucie ochrony. W Aronie zastosowano ekskluzywne tkaniny, odcienie i kolorystkę wnętrza. Nie zapomniano o tym, że kierowcy współcześnie oczekują różnych wariantów wyposażenia i licznych możliwości personalizacji. Dlatego w aucie można np. dostosować koloru konsoli do deski rozdzielczej.


Przyznana nagroda pokazuje, że firmie SEAT udało się uzyskać zaskakujący i oryginalny wygląd o odważnej i wyważonej stylistyce.